Rekolekcje dla rodzin z dziećmi (pod Warszawą) 17-22 lipca 2018

Rekolekcje dla rodzin z dziećmi (oraz dla narzeczonych), koło Warszawy. Program adresowany dla małżonków pragnących pogłębić więź małżeńską.

REKOLEKCJE DLA RODZIN 2018

Informacje o rekolekcjach rodzin (w skrócie):

 • prowadzący: ks. Ksawery Kujawa CPPS
 • treści: w przygotowaniu – będą dotyczyły jak co roku: relacji w rodzinie i relacji do Boga. Prawdopodobny temat: “Małżeństwo jakiego zawsze chcieliście”. Na podstawie Pisma Świętego i nowej książki Garego Chapmana. O ile znajdę czas opracuję: “7 praw miłości. Tajemnice dobrych i szczęśliwych związków. Dave’a Willisa. Oczywiście obie książki postaram się sprowadzić i będą dostępne w naszym sklepiku w okazyjnych cenach aby umożliwić Wam ich zakup. 
 • I termin (I tura): 17-22 lipca 2018 Rejestracja PRZEZ FORMULARZ PONIŻEJ. Możliwa jest też telefoniczna lub na adres ozarow@odkupieni.pl. (Zgłaszając się zawsze zaznaczamy: na I turę – podajemy: nazwisko, imiona małżonków i imiona poszczególnych dzieci i ich wiek!, adres, telefon(y) kontaktowe, e-mail kontaktowy).
 • koszt (minimalna ofiara) za cały pobyt – zakwaterowanie z wyżywieniem /uległa delikatnej zmianie w stosunku do poprzednich lat/: 250 zł – od osoby dorosłej; 175 zł – dziecko od 6 do 12 lat; dzieci do 6 lat – za darmo! 🙂 Koszt obejmuje zakwaterowanie w domu rekolekcyjnym w skromnym pokoju z łazienką, podstawowe wyżywienie przez czas rekolekcji: śniadanie, obiad, kolacja (bez deserów).

 

Na reko­lek­cjach zapewniamy:

wiadomości telewizyjne

 • opiekę nad dziećmi pod­czas spo­tkań dla małżonków
 • opiekę duchową Księży Misjonarzy

 • opiekę ani­ma­to­rów

 • noc­leg wraz z peł­nym wyżywieniem

 • codzienną Mszę św., modli­twę rano i wie­czo­rem, pracę w grupach

 • atmos­ferę rado­ści i szacunku

 • zabawy i kon­kursy rodzinne

 • pogodne wie­czory

Program rekolekcji dla rodzin

Rekolekcje dla rodzin to czas w którym jest okazja do spotkania z Bogiem np. przez indywidualną i wspólną modlitwę (prostą medytację Słowa Bożego, Eucharystię z homilią…), jest też możliwość spowiedzi w spokojnej atmosferze lub rozmowy z kapłanem (na które można się umówić – do Waszej dyspozycji planowanych jest dwóch kapłanów)…

W naszych rekolekcjach nie zabraknie czasu dla małżeństw – w którym małżonkowie mają okazję wspólnie przemyśleć to, co można byłoby zmienić na lepsze w Waszych rodzinach: między Wami oraz w relacji z dziećmi i bliskimi. Program jest tak ułożony że gdy małżonkowie będą zajęci – dzieci będą miały własny program dostosowany do wieku. To również czas na Wasz wspólny odpoczynek i integrację.

Dom rekolekcyjny w Ożarowie Mazowieckim (koło Warszawy) jest położony w dość spokojnym miejscu… Do obiadu i po kolacji jest program rekolekcyjny zaplanowany przez misjonarzy. Natomiast czas od obiadu do kolacji jest „wolny” – jest to blok ok. 4-ro godzinny do zagospodarowania przez rodziny w celu budowania więzi i miłości między sobą. Można w tym czasie zaplanować sobie wyjazd rodzinny do różnych atrakcji turystycznych położonych w okolicy Ożarowa (np. Żelazowa Wola, Niepokalanów itp.) albo w Warszawie (blisko Ożarowa jest wjazd na Autostradę dzięki czemu dojazd do różnych ciekawych miejsc w centrum Warszawy to kwestia ok. 25-35 minut /wskazany GPS/), można iść do parku w Ożarowie, skorzystać z boiska czy zielonych terenów które są obok domu, wybrać się do lasu – np. do pobliskiej Puszczy Kampinoskiej (wskazane coś na kleszcze :/ lub dobre obejrzenie dzieci i siebie po takiej wyprawie ponieważ podobno 50% kleszczy jest zarażonych boleriozą), pospacerować po okolicy lub po prostu spędzić czas w ogrodzie – na trawce – na kocyku – na słońcu 🙂 Nasze sąsiadki Siostry Urszulanki są też zwykle otwarte by skorzystać z placu zabaw przy ich przedszkolu. Basen ożarowski w tym roku jest niestety w remoncie. Na basen można jechać np. autostradą do Grodziska Maz. (unikamy korków) lub starą trasą poznańską – w Błoniu kierujemy się na Grodzisk – w obu przypadkach to pół godziny drogi.

W trakcie rekolekcji – po konferencjach będą proponowane tematy i pytania do wspólnego przemyślenia dla małżonków i zaręczonych – w przypadku par w kryzysie lub przeżywających trudności oraz zaręczonych wskazane jest wykorzystać czas popołudniowy na dogłębne przepracowanie ze sobą pytań i ćwiczeń podanych po konferencji. W rekolekcjach możliwy jest udział zaręczonych par (osób dorosłych, którzy są poważnie zdecydowani na zawarcie związku małżeńskiego) – ze względu na to, że takie rekolekcje mogą bardzo pomóc w solidnym przygotowaniu do małżeństwa… Oczywiście pary te nie będą mieszkać razem ale w osobnych pokojach 🙂

W trakcie rekolekcji przewidziane jest też uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i jeszcze inne punkty mające na celu pogłębienie wiary i miłości.

Poruszane tematy rekolekcyjne (ogólnie)

W tematach programów, które prowadzę, lubię wykorzystywać nie tylko własną wiedzę, czy naukę Kościoła, ale opierać się na sprawdzonych autorytetach w danej dziedzinie. Poznałem różnych autorów piszących o małżeństwie i rodzinie ale w przypadku małżonków i zaręczonych jednym z najlepszych wg mnie autorów i autorytetem, jest Gary Chapman, wspaniały mąż i ojciec, człowiek głębokiej wiary w Chrystusa, doktor antropologii, który naukowo zgłębiał wiedzę o małżeństwie i rodzinie, a na co dzień – a od ponad 25 lat – pracuje jako doradca małżeński.

W ciągu tych wielu lat Chapman wysłuchał opowiadań i potrafił pomóc wielu tysiącom małżeństw które były czasem w głębokim kryzysie a czasem po prostu był pomocą w małych małżeńskich i rodzinnych sprawach, radząc im tak, by było w rodzinach jeszcze więcej zrozumienia i miłości na różnych płaszczyznach.

W bardzo ciekawych radach wskazuje on co uczynić, by w małżeństwie i w rodzinie wszyscy czuli się kochani i szczęśliwi. Najważniejsze przemyślenia i syntezę swoich doświadczeń zawarł w wielu książkach z których najbardziej znana „Sztuka okazywania miłości w małżeństwie” została sprzedana w… 6 milionach egzemplarzy (New York Times bestseller) i przetłumaczona na ponad 38 języków (w tym język polski). Chapman pisze w jednej ze swoich ostatnich książek, że żałuje, że wielu rzeczy nie wiedział przed ślubem i w pierwszych latach małżeństwa… oraz dzieli się najważniejszymi doświadczeniami ponad 25 lat pracy z małżonkami.

W rekolekcjach w formie kilku konferencji będzie można dowiedzieć się co często doskwiera małżeństwom i jak tym problemom zaradzić. Będą to przede wszystkim praktyczne tematy i wskazówki dla małżonków i rodzin oraz tematy do przedyskutowania między sobą – w praktycznej części – oparte będą o dzieła Garego Chapmana lub o innych cenionych autorów.

Serdecznie zapraszamy

Ks. Ksawery Kujawa, CPPS
i Misjonarze Krwi Chrystusa z grupą świeckich

Dom rekolekcyjno-formacyjny
p.w. św. Fran­ciszka Ksa­we­rego

ul. Zamoy­skiego 19
05-850 Oża­rów Mazo­wiecki
tel.: (22) 722 12 57
e-mail: oza­row [tzw. małpa] cpps.pl

Rejestracja na rekolekcje dla rodzin

 

Krok 1 – wypełnij formularz

Na rekolekcje tury I: 17-22 lipca 2018 pro­wa­dzący: ks. Ksa­wery Kujawa CPPS

* indicates required field
Zgłaszam dzieci:
(Uwaga: proszę podać imiona i wiek dzieci – choć w formularzu jest napisane że dotyczy to ubiegłego roku… Jest to dla nas bardzo ważna informacja, ponieważ w zależności od ilości i wieku dzieci organizujemy odpowiednio dużą ekipę rekolekcyjną).

Krok 2 – oczekuj na potwierdzenie

Na adres email dostaną Państwo informację o przyjęciu na rekolekcje rodzin przez ks. Ksawerego, po czym należy wpłacić zaliczkę.

Krok 3 – potwierdź rejestrację

W celu potwierdzenia należy wpłacić zaliczkę w wysokości 100 zł na konto bankowe Domu Rekolekcyjnego.
Zaliczkę 100 zł należy wpłacać najpóźniej do 30 czerwca 2018 r.
Zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z rekolekcji po 30 czerwca 2018!

Dane do przelewu:

Dom Rekolekcyjno-Formacyjny p.w. św. Fran­ciszka Ksa­we­rego
ul. Zamoy­skiego 19
05-850 Oża­rów Mazo­wiecki
Konto ban­kowe:
33 1020 1664 0000 3502 0216 3202

Tytuł przelewu:
Imię i Nazwisko osoby zgłaszającej – Rek. rodzin – I tura 2018
Informacje i zgłoszenia również pod tel.komórkowy z zakładki “Kontakt”

UWAGA! Ta strona www dotyczy I tury rekolekcji dla rodzin w dniach 17-22 lipca 2018. Jest w tym roku również II tura prowadzona przez ks. Bogusława Witkowskiego, CPPS

Newsletter

Dla tych co pragną otrzymywać informacje o prowadzonych przez nas rekolekcjach (a nie zdążyli się zapisać) proponujemy zapisanie się na nasz newsletter informujący:

* (wymagane)
Bookmark and Share