UWAGA! MAŁŻONKOWIE SAKRAMENTALNI ŻYJĄCY W ZWIĄZKACH NIESAKRAMENTALNYCH

Ogłaszamy, że prowadzimy stały nabór na rekolekcje dla małżonków sakramentalnych, żyjących w związkach niesakramentalnych, którzy pragną powrócić na drogę wypełniania sakramentalnej przysięgi małżeńskiej, złożonej Panu Bogu i Współmałżonkowi w dniu ślubu.

Termin rekolekcji zostanie ustalony po zawiązaniu się grupy chętnych (ilość osób jest ograniczona do 10 ze względu na indywidualne prowadzenie uczestników) i podany na stronie z miesięcznym wyprzedzeniem. Rekolekcje poprowadzą Ks. Bogusław Witkowski i Ks. Paweł Dubowik.

Zapisy na rekolekcje oraz wszelkie informacje u Doroty tel. 502 360 530, adres mailowy: dorota.kosciesza.plucisz@gmail.com i u Ks. Pawła Dubowika tel.503 373 271.

Świadectwa i relacje z naszych poprzednich rekolekcji dostępne są poniżej.

Serdecznie zapraszamy do Ożarowa!

“Nie wspominajcie wydarzeń minionych,
nie roztrząsajcie w myśli dawnych rzeczy.
Oto Ja dokonuję rzeczy nowej:
pojawia się właśnie.” ( Iz 43,18-19 )


12-14 maja 2017 r. Rekolekcje dla małżonków sakramentalnych żyjących w związkach niesakramentalnych.
Rekolekcje dla małżonków sakramentalnych żyjących w związkach niesakramentalnych, którzy chcieliby powrócić na drogę wypełniania sakramentalnej przysięgi małżeńskiej.

Rekolekcje w Ożarowie Maz. maj 2017

poniżej świadectwa:

świadectwo  Małgosi

świadectwo Darka

Nasze rekolekcje…

W maju tego roku dzięki niezwykłej otwartości, życzliwości i zaangażowaniu ks. Bogusława Witkowskiego ze zgromadzenia Księży Misjonarzy Krwi Chrystusa, nasza wspólnota zorganizowała w podwarszawskim Ożarowie Mazowieckim rekolekcje. Ich pomysł zrodził się w listopadzie ub. roku i po kolejnych 6 miesiącach, Pan Bóg pozwolił  by się one odbyły. Były one adresowane do małżonków sakramentalnych żyjących w związkach niesakramentalnych, którzy pragną powrócić do wypełniania sakramentalnej przysięgi małżeńskiej, jaką złożyli Bogu i swojemu współmałżonkowi w dniu ślubu. Osoby, które przybyły do Ożarowa, zdecydowały się odpowiedzieć na osobiste zaproszenie skierowane do nich przez najbliższą rodzinę, znajomych czy księdza. Mieli okazję doświadczyć osobistej miłości Jezusa do nich i uzdrowienia swoich ran, które blokują rozwój w nich miłości do Boga i do sakramentalnego współmałżonka oraz wejść na drogę przebaczenia swojemu współmałżonkowi i rozwoju miłości do niego. To osobiste zaproszenie dało początek pięknemu procesowi towarzyszenia tym osobom przez czterech członków naszej Wspólnoty. Zresztą Słowo Boże o uzdrowionym paralityku z Ewangelii św. Łukasza było jednym z rozważanych przez nas w czasie rekolekcji fragmentów Pisma Świętego. W czasie tych niespełna trzech dni Pan Jezus przychodził z łaską sakramentu małżeństwa. Dotknął Ani, która po rozwodzie samotnie wychowywała dwóch synów – dziś już dorosłych. Pan Bóg nie tylko pozwolił Ani zobaczyć, że związek, w którym obecnie tkwi, niszczy ją, ale także pomógł jej synowi budować nowe, zdrowe relacje z mamą, oparte na mądrej Bożej miłości; stawiać pomału mamie wymagania, tak aby starała się samodzielnie podjąć odpowiedzialność za swoje życie.

Była z nami też Agnieszka, która przeżyła swoje nawrócenie kilka lat temu, uczestniczy w spotkaniach Wspólnoty Sychar ogniska na Ursynowie i wyszła również ze związku niesakramentalnego, który trwał wiele lat. Jej mąż wydaje się otwierać na łaskę nawrócenia, choć oboje wiedzą, że jest ono często długim procesem kierowania się człowieka ku dobru i Prawdzie. Potrzebowali czasu dla siebie, by się spotkać, porozmawiać, być obok siebie i równocześnie blisko Pana Boga. Natrafili na nasze rekolekcje. Wyjeżdżając z nich, byli pełni wiary, nadziei i dobrej woli względem siebie.

Program rekolekcji przygotowany przez jedną z Sycharowiczek i zaakceptowany przez ks. Bogusława, a także przez krajowego opiekuna Wspólnoty Sychar – ks. Pawła Dubowika, łączył w sobie rozważanie Słowa Bożego, głoszenie elementów kerygmatu, modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie oraz świadectwa. Były to dwa świadectwa członków Wspólnoty Sychar – Darka, od trzech lat we Wspólnocie Sychar, który przeżył nawrócenie i wyszedł z niesakramentalnego związku po 9 latach. Małgosia od 6 lat odbudowuje swoje prawie 30-letnie małżeństwo. Mąż jest znowu przy niej i na nowo próbują scalić swoje małżeństwo na fundamencie Boga i Jego łaski. Nie brakuje nam we Wspólnocie także innych świadectw życia małżonków, którzy często po kilkunastu latach trwania w związkach pozamałżeńskich, w których były dzieci, wrócili do siebie i są ze sobą szczęśliwi.

Były to rekolekcje nietypowe, kameralne, stawające się jakby, rodzące się w wolności w miarę wyborów ich uczestników. Dokładnie takie jak proces nawrócenia, gdzie Jezus proponuje, zaprasza i czeka. Doświadczenie oczekiwania, a jednocześnie aktywnej pomocy i służby, jest udziałem bardzo wielu członków naszej Wspólnoty. Dlatego m.in. mamy nadzieję, że takie rekolekcje na stałe zagoszczą w programie rekolekcji w Ożarowie Mazowieckim. Ufamy, że tak może się stać i że Pan Bóg będzie przyprowadzał kolejnych małżonków pragnących powrotu na drogę wypełniania sakramentalnej przysięgi małżeńskiej.

Chwała Panu za wszystkie Jego dzieła!

Członkowie Wspólnoty Sychar – Dorota i Andrzej


Świadectwo Doroty

Nasze ostatnie rekolekcje w Ożarowie nieoczekiwanie zgromadziły nie tylko małżonków sakramentalnych, żyjących w związkach niesakramentalnych, którzy chcieliby na powrót wejść na drogę wypełnienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej, a tym samym wypełnienia woli Pana Boga w ich życiu, ale także wszystkich Tych, którzy właśnie w tym czasie potrzebując rozmaitego wsparcia i pomocy, zdecydowali się odpowiedzieć akurat na to zaproszenie…

Myślę, że był to czas przede wszystkim Łaski. Czas zatrzymania się, wyciszenia, spotkania, rozmowy – z Bogiem, ale i z drugim człowiekiem. Dla mnie był to czas doświadczenia (który to już raz..?) siły Wspólnoty, gdy potrafiliśmy być by wspierać innych; czas by przekonać się kolejny już raz, że nie muszę i nie powinnam zabiegać u ludzi o to, bym poczuła się kochana, że żaden człowiek – nawet mój mąż – nie da mi tego w pełni, bo nikt nie potrafi kochać tak doskonale jak Bóg… Więc po prostu nie pozostaje mi nic innego, jak powiedzieć “tak”, a On wszystko zaaranżuje najlepiej. Był to dla mnie też czas utwierdzenia się w tym, że to właśnie służba i bycie dla innych są tak ważnym elementem mojego powołania, które dał mi Bóg, i w którym przychodzi do mnie i troszczy się o mnie.

Ufam, że Pan będzie prowadził nas wszystkich, którzyśmy się w Ożarowie spotkali, a rekolekcje były tym zasianym ziarnem…

Z całego serca – chwała Panu!

Dorota.


Rekolekcje odbyły się w dniach 12-14. maja 2017 r. w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą w Domu Rekolekcyjno – Formacyjnym p. w. św. Franciszka Ksawerego Księży Misjonarzy Krwi Chrystusa. Adres: ul. Zamoyskiego 19.

05-850 Ożarów Mazowiecki
www.ozarow.cpps.pl

Rekolekcje poprowadzą: Ks. Bogusław Witkowski i Ks. Paweł Dubowik.
Z uwagi na indywidualne prowadzenie uczestników, grupa może liczyć maksymalnie 10 osób.
Rekolekcje rozpoczynają się kolacją w piątek o godz. 18.00, a kończą w niedzielę obiadem o godz. 13.00.
Koszt- 140 zł.
Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do dnia 10.05.2017 na adres: dorota.kosciesza.plucisz@gmail.com,
bądź telefonicznie: do Ks. Pawła- 503 373 271 lub do Doroty- tel. 502 360 530.

“Nie wspominajcie wydarzeń minionych,
nie roztrząsajcie w myśli dawnych rzeczy.
Oto Ja dokonuję rzeczy nowej:
pojawia się właśnie.” ( Iz 43, 18-19 ).

Jeżeli Ty lub Twoi znajomi potrzebujecie pomocy:
Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani, świadectwa małżonków czekających na powrót swoich współmałżonków z niesakramentalnych związków, w których mają dzieci są do przeczytania pod adresem: http://sychar.org/swiadectwa/ .

Pozdrawiam serdecznie,
Andrzej Szczepaniak
https://youtu.be/6QtZHxcBqhE?list=RD6QtZHxcBqhE
—————————————————————————
Każde trudne sakramentalne małżeństwo (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim związku) ma szanse się odrodzić, gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szansę otworzyć się na łaskę nawrócenia i
wypełnienia przysięgi małżeńskiej (charyzmat Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR).


 

Bookmark and Share