Kontakt

Dane teleadresowe:

ADRES:

Dom Rekolekcyjno-Formacyjny p.w. św. Fran­ciszka Ksa­we­rego

ul. Zamoyskiego 19,

05-850 Ożarów Mazowiecki

TELEFONY: (22) 722 12 57;

(rezer­wa­cja grup i osób na noc­leg) tel. kom.: 723 215 576

E-mail: oza­row@odkupieni.pl

www.ozarow.cpps.pl

Konto ban­kowe:  33 1020 1664 0000 3502 0216 3202

Jak dojechać?

 • Autobusem miejskim, warszawskim (ZTM), nr 713 do przystanku 3 MAJA (Ożarów Mazowiecki). Na przykład z przystanku Warszawa – Fort Wola należy jechać autobusem 713 w kierunku AGRIKOP-KOPRKI wysiąść na przystanku 3 Maja. Iść w tym samym kierunku co jechał autobus ok. 100 m i skręcić w prawo w ul. Zamoyskiego. Następnie iść ok. 900 m i wypatrywać po prawej stronie małej kapliczki Matki Bożej, a za nią będzie widać nasz dom (nr domu 19). Bieżące rozkłady jazdy z całej Warszawy i okolicznych miejscowości są na stronie http://www.ztm.waw.pl. Dość dobrze wyszukuje połączenia z każdego punktu Warszawy i okolic strona: https://jakdojade.pl/warszawa/rozklad-jazdy. Funkcjonuje też mobilna aplikacja “jakdojade” (potrzebny dostęp do Internetu i włączona lokalizacja) – po zainstalowaniu jej na smartfonie należy wybrać miasto Warszawa i wpisać jako cel: “3 MAJA (Ożarów Mazowiecki)”.  Korzystając z aplikacji należy jednak wybrać połączenie takie, by było jak najmniej przesiadek – ponieważ aplikacja potrafi wyszukać szybsze o 2 minuty połączenie ale z wieloma przesiadkami. Bilet ZTM na autobus 713 do Ożarowa Mazowieckiego kupujemy w kioskach lub automatach i należy zaznaczyć że chcemy bilet na II strefę biletową (I strefa jest w granicach Warszawy). Istnieją bilety ZTM różnego rodzaju http://www.ztm.waw.pl/?c=110.
 • Pociągiem (Kolei Mazowieckich) w kierunku Łowicza lub Sochaczewa. Najlepiej z Warszawy Zachodniej lub nieco dalej położonej Warszawy Śródmieścia (stacja ta położona jest ok. 200 m od stacji Warszawa Centralna i stacji metra M1 “Centrum”). Po wyjściu na peron w Ożarowie Mazowieckim udajemy się górą po schodach, w kierunku budynku dworcowego, mijamy go i idziemy prosto (ulicą Marii Konopnickiej) mijając po prawej Pocztę, Aptekę. Dochodzimy do głównej ulicy (Poznańskiej), skręcamy w lewo i przechodzimy drugą stronę jezdni. Idziemy ok. 1 km w kierunku  i w prawo skręcamy w ul. Zamoyskiego. Czas przemarszu od pociągu wynosi ok. 25 min.
 • Samochodem: 1 droga /A2/) 6 minut od węzła Pruszków (4,4 km): Jadąc od Poznania autostradą A2: Poznań – Warszawa: wybrać ZJAZD: “Pruszków” – po zjechaniu z autostrady jechać powoli ślimakiem i na skrzyżowaniu ze światłami wybrać kierunek BORZĘCIN (trasa 718), następnie jadąc w kierunku Borzęcina (ok. 3 km) dojeżdżamy do centrów logistycznych i przejazdu kolejowego. Zaraz za przejazdem kolejowym skręcamy w prawo jedziemy wzdłuż hal logistycznych i dojeżdżamy do świateł przy ulicy Poznańskiej (przed nami będzie duży sklep z oświetleniem Spotline) – na tych światłach skręcamy w prawo i od razu wjeżdżamy w najbliższą zatoczkę w lewo i w małą ulicę 1 Maja – następnie skręcamy w prawo w ulicę Kilińskiego jedziemy nią prosto do jej końca i skręcamy w lewo w Zamoyskiego.
 • Jadąc od Warszawy: (S8 – E67) mijamy zjazd Warszawa Zachód, na węźle Konotopa zjeżdżamy na autostradę na Poznań – trasa A2 (E30). Jak wyżej zjeżdżamy na węźle Pruszków (i kierujemy się w kierunku Borzęcina)… Na razie w okolicach Warszawy jeżdżenie autostradą jest bezpłatne. Bramka opłat jest planowana dopiero na następnym zjeździe w kierunku Poznania czyli w Grodzisku Mazowieckim.
 • droga /nr 92/) 10-20 min od węzła Warszawa – Zachód (6 km). Jadąc od Warszawy można również zjechać na zjeździe z S8 Warszawa Zachód możemy pojechać starą drogą na Poznań (ulicą Poznańską) w kierunku Kutna i jechać drogą krajową nr 92 – kierunek Błonie, Sochaczew, Kutno (stara trasa na Poznań) przejeżdżamy ulicą Poznańską od granicy Warszawy przez Mory, Bronisze i centrum Ożarowa Maz. (po drodze wiele semaforów) i gdy miniemy centrum Ożarowa, Hotel Mazurkas, Sanktuarium Miłosierdzia, za światłami przy Pływalni miejskiej jedziemy ok. 400-500m i (za Auto serwisem) skręcamy z Poznańskiej w prawo w ulicę Zamoyskiego.

Mapa

Mapa dojazdu do domu rekolekcyjnego św. Franciszka Ksawerego

Mapa dojazdu do domu rekolekcyjnego św. Franciszka Ksawerego

Regulamin Domu Misyjnego św. Franciszka Ksawerego w  Ożarowie Maz.

 1. Drodzy witamy Was serdecznie w naszym Domu Misyjnym i zachęcamy do korzystania z kaplicy na I piętrze, w której jest Najświętszy Sakrament i Relikwia św. Kaspra del Bufalo, naszego Założyciela, oraz relikwie św. Franciszka Ksawerego i św. Jana Pawła II. Dla gości jest możliwość włączenia się w plan Domu Misyjnego (codzienna Msza św. Liturgia Godzin, Adoracja, indywidualna modlitwa). Życzymy miłego pobytu i dziękujemy za dostosowanie się do naszego regulaminu.
 2. Jesteś na terenie Domu Rekolekcyjnego przeznaczonego dla dorosłych, młodzieży i dzieci szukających wiary, jej pogłębienia bądź duchowego wypoczynku. W Domu i poza nim obowiązuje chrześcijański styl życia, zasady kultury osobistej i dobrego wychowania. Nie traktuj tego domu jak zwykłego hotelu.
 3. W trakcie przeżywania rekolekcji lub dni skupienia wystrzegaj się używania wszelkiego rodzaju odtwarzaczy muzycznych, komputerów, komórek czy internetu, które przeszkadzają w ćwiczeniach duchowych oraz owocnym spotkaniu ze Słowem Bożym.
 4. W pokojach nie wolno używać grzałek, czajników, grzejników elektrycznych, żelazek ani otwartego ognia. Osoby zakwaterowane mogą korzystać z czajników elektrycznych oraz herbaty w wyznaczonych do tego celu miejscach. Artykuły spożywcze można przechowywać w przeznaczonej na ten cel lodówce (w części B domu na parterze, w aneksie kuchennym dla gości). Kawa we własnym zakresie.
 5. Czuj się odpowiedzialny za życie duchowe tutaj mieszkających, gdy zachodzi potrzeba stosuj chrześcijańskie upomnienie. Uszanuj odmienność płci i godność drugiej osoby. Młodzież męska i żeńska czas ciszy nocnej i noclegów spędza osobno. W razie stwierdzenia wykroczeń w tym względzie grozi natychmiastowe usunięcie z Domu Rekolekcyjnego.
 6. Na terenie budynku obowiązuje cisza nocna w godzinach od 23:00 do 6:00. Zmiana godziny ciszy nocnej musi być ściśle ustalona z Przełożonym Domu. Drzwi główne otwierane są o 6.30 a zamykane o 22.00.
 7. Na terenie Domu Rekolekcyjnego obowiązuje zakaz palenia papierosów, picia alkoholu i używania innych podobnych środków odurzających. Nie przestrzeganie tego zakazu grozi natychmiastowym usunięciem z ośrodka.
 8. Przygotowanie i spożywanie wszelkich posiłków odbywa się wyłącznie w jadalni. Obowiązuje zakaz wchodzenia do kuchni dla osób nieupoważnionych (dorosłych i dzieci). Używane naczynia po sobie zmywamy.
 9. Z możliwości pobytu w Domu Rekolekcyjnym korzystaj roztropnie i oszczędnie (woda, energia elektryczna, ciepło), dbaj o czystość i porządek. Pomieszczenia z których korzystałeś należy posprzątać przed wyjazdem, pozostawiając je w takim stanie jakim zostały udostępnione. Szczególnie sale wspólnych spotkań (kaplica, aule, sala zabaw dla dzieci, jadalnia). Przed wyjazdem prosimy zdjąć pościel i przynieść na wyznaczone miejsce. Identyfikatory i klucze oddać na furtę. Zauważone braki, usterki i niebezpieczeństwa natychmiast zgłaszaj obsłudze ośrodka.
 10. Za wszelkie szkody materialne wyrządzone na terenie Domu Rekolekcyjnego oraz zagubienie przedmiotów należących do Domu ponosi odpowiedzialność finansową uczestnik lub grupa. Prosimy o zwrot na swoje miejsce używanych rzeczy (np. szklanki, krzesła, śpiewniki).
 11. Obowiązuje zmiana obuwia w okresie zimowym. Przed wyjściem z domu prosimy zamykać wszystkie okna, szczególnie dachowe w pokojach i na korytarzach.
 12. Przebywając w Domu Rekolekcyjnym masz obowiązek dostosować się do wszystkich poleceń jego Przełożonego lub osób przez niego upoważnionych.
 13. W nawiązaniu do dokumentów prawnych: Dekretu Arcybiskupa Metropolity Kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski ( n.449/90/P z 16.02.1990); Dekretu Prowincjała Misjonarzy Krwi Chrystusa  dotyczącego  erygowania Domu Misyjnego z dnia 19.03.1990 ; Dekretu Prowincjała Misjonarzy Krwi Chrystusa  zatwierdzającego Statut Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego (L.dz. 21/99) niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem podpisania przez Przełożonego Domu czyli 26.04.2016 r. i obowiązuje do odwołania.

Misjonarze Krwi Chrystusa, Dom Rekolekcyjno-Formacyjny p.w. św. Fran­ciszka Ksa­we­rego
ul. Zamoy­skiego 19
05-850 Oża­rów Mazo­wiecki
tel.:(22) 722 12 57
tel. kom.: +723 215 576
(rezer­wa­cja grup i osób na noc­leg)

www.ozarow.cpps.pl   e-mail: ozarow@odkupieni.pl

                                                           Przełożony Domu  Ks. Mariusz Szykuła, CPPS

Formularz kontaktowy

Poprzez ten formularz można się bezpośrednio skontaktować z księżmi Misjonarzami Krwi Chrystusa.

* indicates required field

 

Zamów Mszę świętą Wieczystą – przejdź do formularza

 

Rejestracja internetowa na rekolekcje

Bookmark and Share