Kontakt

Dane teleadresowe:

ADRES:

Dom Rekolekcyjno-Formacyjny p.w. św. Fran­ciszka Ksa­we­rego

ul. Zamoyskiego 19,

05-850 Ożarów Mazowiecki

TELEFONY: (22) 722 12 57; UWAGA – ten telefon jest chwilowo nieczynny. Prosimy o korzystanie z numeru telefonu komórkowego podanego poniżej dla rezerwacji grup i wszystkich innych spraw! W sms-ach prosimy o podpisanie się od kogo jest dany sms. Ułatwi to kontakt i odpisanie.

(rezer­wa­cja grup i osób na noc­leg i inne sprawy) 

tel. kom.: 723 215 576

E-mail: oza­row@odkupieni.pl

www.ozarow.cpps.pl

Konto ban­kowe:  33 1020 1664 0000 3502 0216 3202

Jak dojechać?

 • Autobusem miejskim, warszawskim (ZTM), nr 713 do przystanku 3 MAJA (Ożarów Mazowiecki). Na przykład z przystanku Warszawa – Fort Wola należy jechać autobusem 713 w kierunku AGRIKOP-KOPRKI wysiąść na przystanku 3 Maja. Iść w tym samym kierunku co jechał autobus ok. 100 m i skręcić w prawo w ul. Zamoyskiego. Następnie iść ok. 900 m i wypatrywać po prawej stronie małej kapliczki Matki Bożej, a za nią będzie widać nasz dom (nr domu 19). Bieżące rozkłady jazdy z całej Warszawy i okolicznych miejscowości są na stronie http://www.ztm.waw.pl. Dość dobrze wyszukuje połączenia z każdego punktu Warszawy i okolic strona: https://jakdojade.pl/warszawa/rozklad-jazdy. Funkcjonuje też mobilna aplikacja “jakdojade” (potrzebny dostęp do Internetu i włączona lokalizacja) – po zainstalowaniu jej na smartfonie należy wybrać miasto Warszawa i wpisać jako cel: “3 MAJA (Ożarów Mazowiecki)”.  Korzystając z aplikacji należy jednak wybrać połączenie takie, by było jak najmniej przesiadek – ponieważ aplikacja potrafi wyszukać szybsze o 2 minuty połączenie ale z wieloma przesiadkami. Bilet ZTM na autobus 713 do Ożarowa Mazowieckiego kupujemy w kioskach lub automatach i należy zaznaczyć że chcemy bilet na II strefę biletową (I strefa jest w granicach Warszawy). Istnieją bilety ZTM różnego rodzaju http://www.ztm.waw.pl/?c=110.
 • Pociągiem (Kolei Mazowieckich) w kierunku Łowicza lub Sochaczewa. Najlepiej z Warszawy Zachodniej lub nieco dalej położonej Warszawy Śródmieścia (stacja ta położona jest ok. 200 m od stacji Warszawa Centralna i stacji metra M1 “Centrum”). Po wyjściu na peron w Ożarowie Mazowieckim udajemy się górą po schodach, w kierunku budynku dworcowego, mijamy go i idziemy prosto (ulicą Marii Konopnickiej) mijając po prawej Pocztę, Aptekę. Dochodzimy do głównej ulicy (Poznańskiej), skręcamy w lewo i przechodzimy drugą stronę jezdni. Idziemy ok. 1 km w kierunku  i w prawo skręcamy w ul. Zamoyskiego. Czas przemarszu od pociągu wynosi ok. 25 min.
 • Samochodem: 1 droga /A2/) 6 minut od węzła Pruszków (4,4 km): Jadąc od Poznania autostradą A2: Poznań – Warszawa: wybrać ZJAZD: “Pruszków” – po zjechaniu z autostrady jechać powoli ślimakiem i na skrzyżowaniu ze światłami wybrać kierunek BORZĘCIN (trasa 718), następnie jadąc w kierunku Borzęcina (ok. 3 km) dojeżdżamy do centrów logistycznych i przejazdu kolejowego. Zaraz za przejazdem kolejowym skręcamy w prawo jedziemy wzdłuż hal logistycznych i dojeżdżamy do świateł przy ulicy Poznańskiej (przed nami będzie duży sklep z oświetleniem Spotline) – na tych światłach skręcamy w prawo i od razu wjeżdżamy w najbliższą zatoczkę w lewo i w małą ulicę 1 Maja – następnie skręcamy w prawo w ulicę Kilińskiego jedziemy nią prosto do jej końca i skręcamy w lewo w Zamoyskiego.
 • Jadąc od Warszawy: (S8 – E67) mijamy zjazd Warszawa Zachód, na węźle Konotopa zjeżdżamy na autostradę na Poznań – trasa A2 (E30). Jak wyżej zjeżdżamy na węźle Pruszków (i kierujemy się w kierunku Borzęcina)… Na razie w okolicach Warszawy jeżdżenie autostradą jest bezpłatne. Bramka opłat jest planowana dopiero na następnym zjeździe w kierunku Poznania czyli w Grodzisku Mazowieckim.
 • droga /nr 92/) 10-20 min od węzła Warszawa – Zachód (6 km). Jadąc od Warszawy można również zjechać na zjeździe z S8 Warszawa Zachód możemy pojechać starą drogą na Poznań (ulicą Poznańską) w kierunku Kutna i jechać drogą krajową nr 92 – kierunek Błonie, Sochaczew, Kutno (stara trasa na Poznań) przejeżdżamy ulicą Poznańską od granicy Warszawy przez Mory, Bronisze i centrum Ożarowa Maz. (po drodze wiele semaforów) i gdy miniemy centrum Ożarowa, Hotel Mazurkas, Sanktuarium Miłosierdzia, za światłami przy Pływalni miejskiej jedziemy ok. 400-500m i (za Auto serwisem) skręcamy z Poznańskiej w prawo w ulicę Zamoyskiego.

Mapa

Mapa dojazdu do domu rekolekcyjnego św. Franciszka Ksawerego

Mapa dojazdu do domu rekolekcyjnego św. Franciszka Ksawerego

Regulamin Domu Misyjnego św. Franciszka Ksawerego w Ożarowie Maz.

Ożarów Maz. 1.09.2017 r.

 1. Drodzy witamy Was serdecznie w naszym Domu Misyjnym Misjonarzy Krwi Chrystusa i zachęcamy do korzystania z kaplicy na I piętrze, w której jest Najświętszy Sakrament i Relikwia św. Kaspra del Bufalo, naszego Założyciela, oraz relikwie św. Franciszka Ksawerego (misjonarza w Indiach i Japonii), patrona Domu i św. Jana Pawła II. Dla gości jest możliwość włączenia się w plan Domu Misyjnego (codzienna Msza św., Liturgia Godzin…). Życzymy miłego pobytu i dziękujemy za dostosowanie się do naszego regulaminu.
 2. Jesteś na terenie Domu Rekolekcyjnego przeznaczonego dla dorosłych, młodzieży i dzieci szukających wiary, jej pogłębienia bądź duchowego wypoczynku. W Domu i poza nim obowiązuje chrześcijański styl życia, zasady kultury osobistej i dobrego wychowania. Nie traktuj tego domu jak zwykłego hotelu.
 3. W trakcie przeżywania rekolekcji lub dni skupienia wystrzegaj się używania wszelkiego rodzaju odtwarzaczy muzycznych, komputerów, telefonów komórkowych czy Internetu, które przeszkadzają w ćwiczeniach duchowych oraz owocnym spotkaniu ze Słowem Bożym.
 4. Zabronione jest wrzucanie wszelkich nierozpuszczalnych rzeczy do sedesów (np. mokrych chusteczek, pieluch, dużych kłębów papieru toaletowego). Za spowodowanie zapchania kanalizacji możliwe jest ukaranie poniesieniem kosztów np. przyjazdu służb Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania (min. 400-750 zł plus VAT). W pokojach nie wolno używać grzałek, czajników, grzejników elektrycznych, żelazek ani otwartego ognia. Osoby zakwaterowane mogą korzystać z czajników elektrycznych czy termosu aby napić się herbaty czy kawy w wyznaczonych do tego celu miejscach. Artykuły spożywcze można przechowywać w przeznaczonej na ten cel lodówce (w aneksie kuchennym – na parterze w części B Domu).
 5. Czuj się odpowiedzialny za życie duchowe tutaj mieszkających, gdy zachodzi potrzeba stosuj chrześcijańskie upomnienie. Uszanuj odmienność płci i godność drugiej osoby. Młodzież męska i żeńska czas ciszy nocnej i noclegów spędza osobno. W razie stwierdzenia wykroczeń w tym względzie grozi natychmiastowe usunięcie z Domu Rekolekcyjnego.
 6. Na terenie budynku obowiązuje cisza nocna w godzinach od 23:00 do 6:00. Zmiana godziny ciszy nocnej musi być ściśle ustalona z Przełożonym Domu. Drzwi główne otwierane są zwykle o 6.30 a zamykane o 22.00. 
 7. Na terenie Domu Rekolekcyjnego obowiązuje zakaz palenia papierosów, picia alkoholu i używania innych podobnych środków odurzających. Nie przestrzeganie tego zakazu grozi natychmiastowym usunięciem z ośrodka.
 8. Obowiązuje zakaz wynoszenia posiłków do pokoi, z wyjątkiem chorych, jak też zakaz wchodzenia do kuchni dla osób nieupoważnionych (dorosłych i dzieci). Zmywamy po sobie naczynia (np. szklanki po kawie i herbacie). Grupy zwykle myją naczynia po posiłkach. Inne rozwiązania muszą być omówione z Recepcją lub dyrektorem Domu.
 9. Z możliwości pobytu w Domu Rekolekcyjnym korzystaj roztropnie i oszczędnie (woda, energia elektryczna, ciepło), dbaj o czystość i porządek. Pomieszczenia z których korzystałeś należy przed wyjazdem posprzątać, pozostawiając je w miarę możliwości takim stanie jakim zostały udostępnione, szczególnie sale wspólnych spotkań (kaplica, aule, sala zabaw dla dzieci, jadalnia). Przed wyjazdem prosimy zdjąć pościel i przynieść na wyznaczone miejsce (obok recepcji). Identyfikatory i klucze oddać na furtę. Zauważone braki, usterki i niebezpieczeństwa natychmiast zgłaszaj obsłudze ośrodka.
 10. Za wszelkie szkody materialne wyrządzone na terenie Domu Rekolekcyjnego oraz zagubienie przedmiotów należących do Domu ponosi odpowiedzialność finansową uczestnik lub grupa. Prosimy o zwrot na swoje miejsce używanych rzeczy (szklanki, krzesła, śpiewniki).
 11. Obowiązuje zmiana obuwia w okresie zimowym. Przed wyjściem z domu prosimy zamykać wszystkie oknaszczególnie dachowe w pokojach i na korytarzach.
 12. Przebywając w Domu Rekolekcyjnym masz obowiązek dostosować się do wszystkich poleceń jego Przełożonego lub osób przez niego upoważnionych (np. osób z recepcji czy kuchni).
 13. W nawiązaniu do dokumentów prawnych : Dekretu Arcybiskupa Metropolity Kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski ( n.449/90/P z 16.02.1990);Dekretu Prowincjała Misjonarzy Krwi Chrystusa  dotyczącego  erygowania Domu Misyjnego z dnia 19.03.1990 ; Dekretu Prowincjała Misjonarzy Krwi Chrystusa  zatwierdzającego Statut Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego( L.dz. 21/99) niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem podpisania przez Przełożonego Domu czyli 1.09.2017 r. i obowiązuje do odwołania.

 

                                                                                    Przełożony Domu  Ks. Ksawery Marek Kujawa, CPPS

Misjonarze Krwi Chrystusa, Dom Rekolekcyjno-Formacyjny p.w. św. Fran­ciszka Ksa­we­rego
ul. Zamoy­skiego 19
05-850 Oża­rów Mazo­wiecki
tel.:(22) 722 12 57 Chwilowa awaria aparatu – prosimy dzwonić na poniższy numer komórkowy.
tel. kom.: +723 215 576
(rezer­wa­cja grup i osób na noc­leg)

www.ozarow.cpps.pl   e-mail: ozarow@odkupieni.pl

                                                           Przełożony Domu  Ks. Ksawery Marek Kujawa, CPPS

Formularz kontaktowy

Poprzez ten formularz można się bezpośrednio skontaktować z księżmi Misjonarzami Krwi Chrystusa.

* indicates required field

 

Zamów Mszę świętą Wieczystą – przejdź do formularza

 

Rejestracja internetowa na rekolekcje

Bookmark and Share