Kalendarz

Niniejszy kalendarz zawiera wydarzenia, które wkrótce będą miały miejsce w naszym Domu Rekolekcyjnym. Nie wszystkie wydarzenia zostały ujęte. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi terminami rekolekcji, skupień, spotkań, które będą […]

Niniejszy kalendarz zawiera wydarzenia, które wkrótce będą miały miejsce w naszym Domu Rekolekcyjnym. Nie wszystkie wydarzenia zostały ujęte. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi terminami rekolekcji, skupień, spotkań, które będą miały miejsce w tym roku.

Poniższy kalendarz można dodać np. do swojego kalendarza Google lub innego programu – terminarza.

 

Bookmark and Share
Lip
18
wt
2017
Rekolekcje dla rodzin @ Dom Rekolekcyjny p.w. św. Fran­ciszka Ksa­we­rego
Lip 18@16:00 – Lip 23@09:00
 • Informacje o rekolekcjach rodzin (w skrócie):

  • Treści: Tematy będą praktyczne – dotyczące życia rodzinnego i małżeńskiego. Szczegóły są jeszcze w przygotowaniu. Tematy będą oparte w głównej mierze na dziełach i odkryciach doradcy małżeńskiego Garego Chapmana, którego najsłynniejszą książką jest Pięć języków miłości (można będzie odkryć swój język miłości przez dostęp do testów – nie będzie to jednak główny temat – choć będziemy starali się coraz głębiej odkrywać przez co czujemy się kochani w rodzinie i jak kochać siebie nawzajem – jest to według mnie istotny cel rekolekcji). Inne jego książki to na przykład: Siedem sekretów miłościPięć filarów rodzinnej miłości, Sztuka okazywania miłości dzieciom, Kochać znaczy działać. W homiliach będę zasadniczo opierał się na Piśmie Świętym. W naszym Kościele przeżywamy Rok pod hasłem: “Idźcie i głoście”, więc z pewnością nawiążę również do tej tematyki i rozważymy jak można to realizować w naszych rodzinnych i zawodowych realiach życiowych. Rok 2017 to również rok stulecia objawień w Fatimie dlatego poruszę biblijny temat nawrócenia, pokuty, oraz temat modlitwy różańcowej jako rozważania tajemnic życia Chrystusa i Maryi oraz inne tematy – szczególnie treści aktualne w codziennym życiu rodzinnym…
  • Zapraszamy rodziny, które pragną przyjechać po raz pierwszy i tych, którzy już byli w poprzednich latach na rekolekcjach. Mogą być pewne powtórzenia istotnych treści z poprzednich lat jednak będę się starał przygotować również sporo nowych treści.
  • dla kogo: 1) dla całych rodzin z dziećmi, 2) dla par narzeczonych, którzy zamierzają wkrótce zawrzeć ślub
  • I termin: 18-23 lipca 2017 (jeszcze są wolne miejsca!)
  • prowadzący: ks. Ksawery Kujawa CPPS
  • koszt (minimalna ofiara) za cały pobyt – zakwaterowanie z wyżywieniem /uległa delikatnej zmianie w stosunku do poprzednich lat/: 250 zł – od osoby dorosłej; 150 zł – dziecko od 6 do 12 lat; dzieci do 6 lat – za darmo! 🙂 Koszt obejmuje zakwaterowanie w domu rekolekcyjnym w skromnym pokoju z łazienką, podstawowe wyżywienie przez czas rekolekcji: śniadanie, obiad, kolacja (bez deserów).

Na reko­lek­cjach dla rodzin zapewniamy:

wiadomości telewizyjne

 • opiekę nad dziećmi pod­czas spo­tkań dla małżonków
 • opiekę duchową Księży Misjonarzy

 • opiekę ani­ma­to­rów

 • noc­leg wraz z peł­nym wyżywieniem

 • codzienną Mszę św., modli­twę rano i wie­czo­rem, pracę w grupach

 • atmos­ferę rado­ści i szacunku

 • zabawy i kon­kursy rodzinne

 • pogodne wie­czory

Zapoznaj się ze szczegółami rekolekcji dla rodzin w lipcu.

Zapisy na rekolekcje przyjmujemy telefonicznie lub przez formularz rejestracyjny na rekolekcje rodzin w lipcu.

W tym roku również II tura w dniach 15-20 sierpnia 2017 prowadzona przez ks. Bogusława Witkowskiego, CPPS: Przejdź do rekolekcji dla rodzin wraz z dziećmi i młodzieżą (prowadzi ks. Bogusław)

Dom rekolekcyjno-formacyjny p.w. św. Fran­ciszka Ksa­we­rego
ul. Zamoy­skiego 19
05-850 Oża­rów Mazo­wiecki
tel.: (22) 722 12 57
e-mail: oza­row [tzw. małpa] cpps.pl
Bookmark and Share
Sie
17
czw
2017
IX Kasperiańskie Dni Młodych 2017 @ Sanktuarium Krwi Chrystusa
Sie 17@16:00 – Sie 20@13:00

Zapraszamy na IX Kasperiańskie Dni Młodych, w tym roku tematem jest: „Dwie całości ku jedności„.

Bookmark and Share
Wrz
15
pt
2017
Uzdrowienie ciała przez uzdrowienie duszy- Hagioterapia
Wrz 15@17:49 – Wrz 17@14:00
Bookmark and Share