Echa Balu Karnawałowego z Panem ! “LATA DWUDZIESTE, LATA TRZYDZIESTE” 25-26.02.2017 r.

Na zakończenie balu karnawałowego podczas wymiany doświadczeń przy kawie usłyszałem od jednego z uczestników, że  najważniejszym dla niego wydarzeniem na tym balu była nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Takie świadectwa sprawiają, że wciąż na nowo decyduję się na podjecie trudu organizacji takiego balu, trudu gromadzenia ludzi i poświęcania czasu dla niego. (ks. Bogusław cpps)

Poniżej podaję inne świadectwa z tegorocznego balu karnawałowego, zachęcając uczestników także do napisania o swoich wrażeniach na e-mail: boguslaw@odkupieni.pl

Szczęść Boże
Chciałam serdecznie podziękować za organizację balu. Uważam, że inicjatywa organizowania tego typu spotkań z Bogiem, bez alkoholu jest szczególnie ważna, że chrześcijanie powinni pokazać innym swoją radość, wyrazić ją w tańcu, śpiewie i byciu razem. Bal był wspaniale przygotowany – gratuluję i serdecznie pozdrawiam.
Małgosia Kucharska
Warszawa Sychar
————————

W miniony weekend w naszym Domu Misyjnym odbył się, kolejny już., „Karnawał z Panem”.

Tym razem, motywem przewodnim były lata 20, lata 30. Całość rozpoczęliśmy wspólna Mszą Świętą, po której nastąpiło uroczyste rozpoczęcie balu- polonezem.

Oprócz części rozrywkowej, do której profesjonalne wprowadziła nas wodzirej Kasia, mieliśmy też możliwość, zatrzymania się na chwilę i nabrania sił podczas Adoracji. Oczywiście, nie mogło zabraknąć wyboru Króla i Królowej Balu.

Cały impreza pokazała nam, że można, pomimo braku alkoholu, niesamowicie się bawić.

Nazajutrz, po zakończonym balu mieliśmy możliwość uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, i wspólnej wymianie doświadczeń.

 

Dla mnie, najważniejszym momentem była Adoracja, na której odzyskałam wewnętrzny spokój i radość. Atmosfera jedności i wzajemnej miłości pomiędzy uczestnikami, była niesamowita, dało się wyczuć, że pomiędzy nami jest Chrystus.

Joanna Kiełczyńska z Gdyni

Taniec charytatywny na rzecz  dzieci i młodzieży, która przyjeżdża na formacje do naszego Domu Misyjnego

Bookmark and Share