19-21.01.2018 Kurs “Dotyk Krwi” w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie

Serdecznie Zapraszamy!

Szczególnie członków Wspólnoty Krwi Chrystusa ! Ks. Bogusław cpps

“Jeżeli chcesz doświadczyć działania Krwi Chrystusa, odkryć jej wartość w Twoim życiu i pozwolić jej się dotknąć to znaczy, że te rekolekcje są właśnie dla ciebie. Mają one formę kursu ewangelizacyjnego, którego elementami będą konferencje, Eucharystia, wspólna modlitwa oraz praca i indywidualna.
Warto zabrać ze sobą Pismo Święte oraz notatnik.

Kurs prowadzą Misjonarze Krwi Chrystusa wraz ze Wspólnotą Młodych.

Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czyż nie jest udziałem we Krwi Chrystusa?” (1 Kor 10, 16). Eucharystia, w której uczestniczymy, czy nie jest wyjątkową tajemnicą, w której mamy udział? Jeśli tak jest, to warto przystanąć dłużej we wspólnocie nad świętym Kielichem przepełnionym Krwią Mesjasza. Chciejmy zastanowić się nad naszym uczestnictwem w dziele Zbawienia. Miejmy odwagę zmierzyć się z Prawdą, jaką objawia nam Krew. Jaka jest jej treść? Bardzo osobista, bo
zapisana w sercu każdego człowieka. Żeby odkryć, co w nim jest trzeba przejść pewną drogę, niekiedy bardzo trudną i wymagającą, ale kończącą się krokiem w stronę życia w wiecznej i świętej obecności Boga.
Dobrze jest wiedzieć, że dzięki usprawiedliwieniu we Krwi otrzymujemy nowe życie w Duchu Świętym. Dostajemy kolejną szansę, ponieważ Bóg nie chce nas przekreślać. On nas kocha, czego wystarczającym dowodem jest śmierć Krzyżowa Bożego Syna: Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich; (J 15, 13). Jezus pragnie przyjaźni z każdym człowiekiem, a więc wszyscy warci jesteśmy Przenajświętszej Krwi! Taka jest nasza godność. Możemy się w niej
zanurzyć i scalić nasze wnętrze, aby się ostało, a żaden wicher nie zdołał zburzyć naszych fundamentów wybudowanych na skale trwalszej niż czas.
Zrozumienie naszego udziału we Krwi oraz Krwi w naszym życiu jest możliwe. Bóg chce odpowiadać na pytania i objawiać Prawdę swoim dzieciom. Wystarczy decyzja i zaangażowanie w poszukiwanie odpowiedzi, a Królestwo Niebieskie będzie nam bliższe!”

 

Bookmark and Share